Вести

ЕМИСИЈА "АКТУЕЛНО"

Подизање тензије око предаје документације на почетку изборног процеса, није добро за град Шабац. Тренутна власт у граду ово намерно ради, како би подигли тензију код наших суграђана до кључања.

Ако Небојша Зеленовић оваквим манипулацијама, лоповлуком и кривичним делима настави у наредном периоду, сигуран сам да ће ово на лоше да изађе - рекао је др Александар Пајић, повереник Градског одбора Српске напредне странке у Шапцу у емисији "Актуелно".

Наиме, од суботе 7. марта, у Шапцу траје права драма око листе Српске напредне странке за одборнике. Градска изборна комисија (ГИК) прво је прихватила листу, потом одбила, онда поново прихватила, да би листа опет била одбијена. Оно што је зачуђујуће у целој ситуацији је то, што је ГИК понајпре констатовао да је документација СНС-а комплетна.

- Када смо предали документацију, ја као први на листи питао сам председника ГИК да ли је то сва предвиђена документација, и у записнику је констатовано да је сва предвиђена и прописана документација предата - каже др Пајић и додаје да му је убрзо потом јављено од стране чланова ГИК које је делегирала СНС да је испао проблем јер он наводно није својеручно предао документацију.

Милан Васић, начелник Градске управе, који није подносио захтев за увид у документацију коју је предала СНС, нити је имао прилику да је види напрасно констатује да један папир недостаје.

Др Бобан Бирманчевић, повереник Градског одбора Српске напредне странке у Шапцу сматра да је невероватно на шта су у ГИК, односно на шта је већина чланова овог тела које је делегирала коалиција која чини актуелну градску власт, спремни да учине да оборе листу СНС.

- У првом записнику на два места се констатује да су предати сви папири. Сигуран сам да ће и Тужилаштво имати разлога да одреагује.

Ако имамо председника ГИК Будимира Павловића коме се супруга налази на изборној листи Небојше Зеленовића, да ли заиста било ко у овом граду мисли да је тај председник поштен у одлучивању и да нема разлога да "навија за другу страну" - рекао је др Бобан Бирманчевић.

Како је др Бирманчевић нагласио, од почетка не ваља састав ГИК који, према његовој оцени није довољно стручан или су инструисани да не раде на прави начин.

Због свега овога, шабачки напредњаци обратили су се Тужилаштву и Управном суду, а поднета је и кривична пријава против председника ГИК.

За више детаља о овим, али и о многим другим темама о којима су др Александар Пајић и др Бобан Бирманчевић говорили у емисији "Актуелно", погледајте видео у продужетку.

 

 

 

 

Извор: ГО СНС Шабац